Coronowirus a handel z Chinami - stan na luty 2020. | Clever Cargo - wyszukiwarka połączeń z Chin

Coronowirus a handel z Chinami - stan na luty 2020.

Ostatnie dni Chińskiego Nowego Roku i dochodzące informacje o ciągłym wzroście ilości chorych nie pozostawiały złudzeń, że po zakończeniu się świąt importerzy będą musieli się odnaleźć w całkiem nowych okolicznościach. Dziś mamy wstępne informacje o tym jak będą wyglądać najbliższe dni.

 

Terminale kolejowe - Luty 2020

Obecnie terminal Wuhan, z powodu kwarantanny miasta jest całkiem wyłączony z działania do 29.02.2020. Termin ten jednak może się przedłużyć w zależności od stopnia opanowania epidemii.
Pozostałe terminale podały różny czas rozpoczęcia przyjmowania nowych ładunków oscylujący w okolicach 20 - 24 lutego. Strategicznie najważniejsze terminale czyli Xi'an oraz Chengdu cały czas nie podały ostatecznego rozkładu wyjazdów pociągów. W przeciwieństwie do ruchu pasażerskiego nie ma zakazu ruchu pociągów towarowych po za granice Chin jednak do wznowienia działań terminali niezbędni są pracownicy którzy wciąż przebywają w domach.

Transport drogowy w Chinach

Do zapewnienia płynności dostaw do terminali konieczne jest wznowienie działań lokalnych przewoźników drogowych. Obecnie większość kierowców otrzymało przedłużenie dni wolnych do 10 Lutego 2020. Utrzymywanie strefy kwarantanny tworzy konieczność omijania prowincji Hubei leżących w centralnych Chinach co również może znacząco wpłynąć na czas bądź koszty przewozów lokalnych. Z każdym dniem spodziewany jest przyrost dostępnej ilości kierowców ale warto pamiętać że opóźnienie w uruchomieniu łańcucha dostaw spowoduje spiętrzenie się zleceń w początkowym okresie co zapewne spowoduje wydłużenie czasu realizacji. Podsumowując jeżeli rozrost epidemii będzie w najbliższych dniach opanowany należy zakładać utrudnienia występujące do końca lutego z możliwością przedłużenia do Marca.

 

Długotrwały wpływ na łańcuch dostaw

Obecne dane jakie spływają z Państwa Środka są jedynie przewidywaniami ponieważ cały czas sytuacja rozrostu epidemii nie wydaje się opanowana. Rząd w każdej chwili może wprowadzić dodatkowe obostrzenia wpływające również na branżę logistyczną. Z powodu spiętrzenia się nie wysłanych produktów do Europy nawet przy pełnym uruchomieniu funkcjonowania transportu należy przygotować się na dłuższy czas oczekiwania oraz czasowy wzrost stawek cargo.

 

Wszelkie pytania o dostępność na konsolach kolejowych lub morskich prosimy kierować pod adres: sale@clevercargo.pl

Dodano: 06.02.2020

  • Odprawa celna towarów z Chin - niezbędne dokumenty

    Jakich formalności musi dopełnić oraz jakie dokumenty zgromadzić importer z Polski importujący produkty z Chin? O tym warto wiedzieć! Dopuszczenie do obrotu Każdy produkt, który kupujemy w celu odsprzedaży, bądź do użytku w ramach działalności...
  • Sukces okupiony konsekwencjami, czyli skąd opóźnienia w kolei z Chin?

    Sukcesywnie od kilku miesięcy pojawiają się falowo opóźnienia w realizacji transportów kolejowych z Chin. Skąd taka sytuacja? Przy tak wielkich nakładach inwestycyjnych (przynajmniej po stronie Chińskiej) w cały pas nowego jedwabnego szlaku może to...
  • Jak prawidłowo przygotować ładunek drobnicowy do przewozu koleją? Czy Pakowanie ma wpływ na cenę? Czy kartony przeżyją podróż?

    Częstymi pytaniami klientów, z jakimi się spotykamy to te o sposób zapakowania ładunku dla transportu kolejowego oraz czy są jakieś ograniczenia np. czy przyjmowane są jedynie ładunki spaletyzowane. Odpowiadając - przyjmowane są każdego rodzaju...

Nowa aplikacja dla działów zakupów. Przetestuj za darmo!  procurimo.pl