Terminale kolejowe w Chinach - jak wybrać? | Clever Cargo - wyszukiwarka połączeń z Chin

Terminale kolejowe w Chinach - jak wybrać?

Jak wybrać terminal kolejowy w Chinach? Czym się kierować przy wyborze szlaku kolejowego? Czy wybór najbliższego terminalu zawsze jest właściwym rozwiązaniem ?

Chiny są duże. To fakt. Ale skala tych rozmiarów może niekiedy zaskoczyć. Biorąc zatem pod uwagę niekiedy nawet ponad tysiąc kilometrów dzielących poszczególne lokalizacje zachodzi pytanie jak zorganizować transport przy wykorzystaniu kolei. Kiedy spojrzymy na mapę zobaczymy gdzie znajdują się poszczególne międzynarodowe terminale kolejowe w Chinach. Jeżeli musimy dokonać wyboru terminala, najprostszym kryterium wydaje się odległość od dostawcy. Nie zawsze jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Jakie zatem czynniki brać pod uwagę?

 

Odległość, stawki, przepustowość - analiza.

Aby wybrać właściwy terminal trzeba zgromadzić podstawowe dane - wysokość stawek na danym terminalu, koszt dostawy do terminalu, aktualne obłożenie na danym terminalu oraz ewentualne koszty występujące na samym terminalu. Po analizie może okazać się że wybranie nawet dalej położonego terminalu kolejowego i wykorzystanie transportu drogowego na większej odległości zaoszczędza nam nie tylko pieniądze ale i czas. Ponad to infrastruktura kolejowa w Chinach i Europie (z czego się naprawdę cieszymy) cały czas się rozwija. Każdego roku uruchamiane są nowe połączenia inter-modalne do Europy. A zatem niekiedy warto przetrzeć nowe szlaki.

Dla importera który musi wybrać drogę dla swojego ładunku to dość dużo pracy :)

 

Wsparcie Clever Cargo.

Dokonanie dobrego wyboru wymaga przede wszystkim zgromadzenia dużej ilości danych, które dodatkowo często się zmieniają. Na szczęście nie musimy tych decyzji opierać tylko na swojej wiedzy i doświadczeniu. Jak w tym procesie wspiera Clever Cargo ? Wprowadzając dane do naszego systemu uzyskujesz dostęp do przeanalizowanych informacji na daną chwilę. Aktualne stawki, nowe terminale i ostrzeżenia przed tłokiem jeżeli taki występuje. Po stornie importera pozostaje jedynie wybór połączenia.

 

Jeżeli importujesz towary z Chin wypróbuj Clever Cargo!

 

  • Odprawa celna towarów z Chin - niezbędne dokumenty

    Jakich formalności musi dopełnić oraz jakie dokumenty zgromadzić importer z Polski importujący produkty z Chin? O tym warto wiedzieć! Dopuszczenie do obrotu Każdy produkt, który kupujemy w celu odsprzedaży, bądź do użytku w ramach działalności...
  • Sukces okupiony konsekwencjami, czyli skąd opóźnienia w kolei z Chin?

    Sukcesywnie od kilku miesięcy pojawiają się falowo opóźnienia w realizacji transportów kolejowych z Chin. Skąd taka sytuacja? Przy tak wielkich nakładach inwestycyjnych (przynajmniej po stronie Chińskiej) w cały pas nowego jedwabnego szlaku może to...
  • Jak prawidłowo przygotować ładunek drobnicowy do przewozu koleją? Czy Pakowanie ma wpływ na cenę? Czy kartony przeżyją podróż?

    Częstymi pytaniami klientów, z jakimi się spotykamy to te o sposób zapakowania ładunku dla transportu kolejowego oraz czy są jakieś ograniczenia np. czy przyjmowane są jedynie ładunki spaletyzowane. Odpowiadając - przyjmowane są każdego rodzaju...

Nowa aplikacja dla działów zakupów. Przetestuj za darmo!  procurimo.pl